Anna Farin-Rozwora
Właścicielka i tłumaczka symultaniczna
oraz przysięgła języka niemieckiego i rosyjskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biuro Tłumaczeń PATKON rozpoczęło swoją działalność w listopadzie 1994 roku.

Właścicielka i lingwistka Anna Farin-Rozwora odziedziczyła talent i pasję do języków po swoim ojcu – tłumaczu, który biegle posługiwał się sześcioma językami. W rodzinie zachowały się jeszcze stare maszyny do pisania oraz tłumaczenia wykonywane z kopią przez kalkę.

Podążając śladami ojca, Anna Farin-Rozwora ukończyła lingwistykę stosowaną (język niemiecki i rosyjski) na uniwersytecie Johannesa Gutenberga w Moguncji – Germersheim w Niemczech. Po studiach, zebrawszy doświadczenie w branży, wróciła do Polski i otworzyła własne biuro tłumaczeń w okolicy Warszawy.

Nazwa PATKON (Patrycja Konstancja) upamiętnia kolejne pokolenie.

Siedziba biura od zawsze mieściła się w Łomiankach; zmieniała się tylko jego lokalizacja wzdłuż głównej ulicy Warszawskiej. Na początku 2022 roku Biuro Tłumaczeń PATKON zostało przeniesione do nowopowstałego – eleganckiego i nowoczesnego budynku w ścisłym centrum Łomianek, przy ulicy Warszawskiej 164.  

Podążamy zawsze z duchem czasu. Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej otworzyliśmy się na współpracę międzynarodową; zawarte wówczas kontrakty z koncernami realizowane są do dnia dzisiejszego.
W 2022 roku nastąpiła zmiana formy prawnej firmy z osoby fizycznej na spółkę, co przyczyniło się do jej dalszego rozwoju.
Naszym najnowszym osiągnięciem jest rozszerzenie działalności na rynek niemiecki, z reprezentacją w Berlinie.